• Karatisté na lanech : oddíl Gryf v horolezeckém centru Šutr

  • Jak to u nás bývá, jednou za čas si karatisté z Gryfu udělají nějakou pěknou akcičku mimo tréninky. Výlet do polských Jizerek, rafty na Jizeře, společné Čarodějnice, nebo táborák. Stejně jako minulé sobotní dopoledne, které nebylo jako ty ostatní. Malí karatisté, rodiče, trenéři i zkušení závodníci si dali sraz v horolezeckém centru Šutr.

    Hned na začátku při domlouvání akce bylo jasné, že se nám instruktoři snaží vyjít maximálně vstříc. David, Honza, Marcela a Patrik následně dokázali, že jsme se nespletli. Bezvadný přístup, trpělivé jednání a příjemný humor umocnil celý zážitek z lezení. Areál je sám o sobě impozantní. Má 1300 m2 lezeckých ploch a kvalitní sociální zázemí. Výška tras je 11,5 metru.

    Na akci se dopředu přihlásilo kolem 80 zájemců, a tak se nesmělo nechat nic náhodě. Žádné prodlevy, žádná nuda a bezpečnost především. Protože skupina byla poměrně početná, dohodlo se z bezpečnostních důvodů uzavření areálu pouze pro karatisty, což se běžně nestává. Takže první díky.

    Druhé díky za dostatek připravených stanovišť a lezeckých tras, které zajistili že se snad nikdo nestačil nudit. Kdo nelezl, ten jistil, nebo se klouzal, přecházel přes napnutý pás, učil se uzly nebo si zkoušel zajištění na pytli.

    Zvláště ocenit musíme zapojení rodičů, kteří zdolávali nástrahy a záludnosti strmých stěn. Někdo hladce, někdo si to vydřel, ale všichni si pomáhali. Děti si to užili naplno, což bylo vidět na usměvavých tvářičkách.

    Na stanovištích dohlíželi na bezpečnost i trenéři z karate a nejstarší závodníci. Třetí díky tentokrát patří oddílu, který celou akci zafinancoval a pro všechny účastníky byla zdarma. A poslední díky Terce, naší předsedkyni oddílu, která s tím nápadem přišla a kompletně vše domluvila a podílela se na přípravě. Takže dojem plus + plus. Znovu se společně můžeme sejít na připravovaném jarním výletu do přírody, který včas ohlásíme.

    Chcete si prohlédnout fotografie? Můžete ZDE