• Závodníci Gryfu přivezli z Grand Prix v Hradci Králové 1 stříbro a 4 bronzové medaile

• Grand Prix Hradec Králové je jeden ze dvou nejprestižnějších mezinárodních karatistických turnajů v ČR, kterého se účastní velký počet velmi kvalitních zahraničních závodníků. Závodníci Gryfu prokázali opět svoje kvality, tentokrát v konkurenci kolem 1.000 závodníků z cca 12-ti zemí.

Oddíl karate Gryf Liberec vyslal 12 závodníků v kategoriích žáků, dorostu, juniorů a seniorů. V kata i v kumite. Z velmi těžkých soubojů si naši závodníci odvezli z Hradce Králové 5 medailí. Stříbrnou medaili si odvezl Václav Chudoba a 4 bronzové mediale závodníci Matěj Říha, Lenka Bourová, Lukáš Cyprián a Filip Dittrich.

Turnaj začal v sobotu disciplínou kata. Matěj Říha (kata junoři) dokázal, přes prohru v prvním kole, porazit v repasáži českého závodníka a svého největšího soupeře Matea Tamborlaniho. Získal tak zaslouženě první bronzovou medaili pro náš oddíl. Jeho vítězství bylo pikantní o to více, že se závodníkem Tamborlanim „bojuje“ o účast na Mistrovství Evropy. Lenka Bourová (kata veteránky) se dokázala rovněž z prohry v předchozím kole před branami finále rychle „oklepat“ a v následující repasáži vybojovala druhou bronzovou medaili. Naše Terezka Hájková (kata seniorky a U21) neprošla v silné konkurenci eliminačními koly.

Disciplínu kumite zahájil Lukáš Cyprián v kategorii dorostenci nad 70kg. Nastoupil s ohromnou chutí po vítězství a nakonec ho zastavil až v semifinále norský závodník Federico. Lukášovo odhodlání však přineslo své ovoce a vybojoval pro Gryf v pořadí třetí bronz. Čtvrtou a poslední bronzovou medaili v kategorii junioři do 21 let, do 60kg, vybojoval Filip Dittrich. Kumite pokračovalo v neděli, kde Václav Chudoba (kumite st. žáků) vybojoval po sérii tvrdých zápasů stříbrnou medaili. Ve finále ho zastavil až zkušený slovenský reprezentant Aris Nikolas Čela.

Závodníci Michael Bartoš, Vojtěch Boura, Michal Lysko, Matěj Zuzánek, Tomáš Dittrich a Matěj Štěpán se bohužel neprobojovali eliminačními koly a skončili mimo bodovaná umístění. S ohledem na náročnosti turnaje však nasbírali nové důležité zkušenosti. Věříme, že je využijí v dalších zápasech. Vítězům gratulujeme a našim ostatním závodníkům děkujeme.