• Karatistický víkend v Ústí nad Labem

 • Hned dvoje závody absolvovali závodníci Gryfu o víkendu 17.–18. března. V sobotu se v Ústí nad Labem konal Regionální pohár a v neděli začala prvním kolem Regionální liga družstev.

  V sobotu to byly pro Gryf Liberec doslova medailové hody. Na stupních vítězů se objevili nejen ostřílení závodníci, ale i ti mladší, kteří na velkých soutěžích teprve sbírají cenné zkušenosti. Celkem se nám podařilo vybojovat 28 medailí: 8 zlatých, 12 stříbrných a 8 bronzových, a to jak v disciplínách kata, tak kumite. A kdo se o cenné kovy na Ústeckém regionálním poháru postaral?

  Kata
  1. místo: Míša Vaškovská
  2. místo: Ondřej Blín
  3. místo: Sofia Mazur, Max Křeček, Dí Fantová

  Kata team
  2. místo: David Vedral, Filip Flajšinger, Marek Frinta

  Kumite
  1. místo: Sofia Mazur, Ondřej Filip, Lukáš Cyprián, Matěj Štěpán, Tomáš Dittrich, Honza Thoma, Max Křeček
  2. místo: David Vedral, Jari Bušek, Marek Boura, Štěpán Dvořák, Míša Vaškovská, Marek Frinta, Vašek Chudoba, Vojta Boura, Fany Chudoba, Matěj Zuzánek 
  3. místo: Eliška Fibichová, Nikola Radostová, Jakub Thoma, Dí Fantová, Filip Flajšinger

  Někteří závodníci startovali i na nedělních závodech, a proto jsme v Ústí nad Labem i nocovali. Skoro už to tady bývá tradice 😊 K večeři pizza, spousta legrace a pak brzy na kutě, aby byly síly i na nedělní boje.

  Regionální liga družstev je tříkolová a bojuje se v týmech na principu každý s každým. Což je pro menší závodníky ideální, neboť do bojů nastupují vícekrát a nemůže se stát, že vypadnou třeba hned v prvním kole. Medaile se tady budou rozdávat až po absolvování všech tří kol a sečtení všech bodů, které závodníci získali. Takže už se těšíme na kolo druhé, na které se do Ústí vypravíme 22. dubna.

  Nejen medailistům, ale všem, kdo se víkendových závodů zúčastnili, děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu! Byli jste super!