• GRYF na Grand Prix v Ústí nad Labem

  • Na 560 karatistů ze 14 zemí světa se v sobotu 21. dubna sjelo do Ústí nad Labem, aby změřili své síly v disciplínách kata a kumite na mezinárodním turnaji Grand Prix. I my jsme tam vyslali početnou výpravu, složenou jak z těch nejmladších, tak již ostřílených a zkušených závodníků. Startovalo se na šesti tatami a boje probíhaly až do půlnoci!

     V disciplíně kata se bohužel nikomu z našich nepodařilo projít eliminačními koly. Jedinou „katařskou“ medaili získal až kata tým žáků ve složení David Vedral, Marek Frinta a Filip Flajšinger, kteří vybojovali stříbro.

    V odpoledních hodinách pak odstartovaly boje v kumite. Z mladších závodníků nikdo na medailové umístění nedosáhl. Nejlépe si vedl Tonda Chudoba (ml. žáci +39 kg) a Marek Frinta (st. žáci -45 kg), kteří skončili těsně pod stupni vítězů na 5. místě. Až večer přišel na řadu starší závodní tým, který zúročil své zkušenosti a vybojoval pro liberecké karate tři cenné kovy. V kategorii juniorů +76 kg získal bojovným výkonem stříbro Lukáš Cyprián a třetí místa obsadili Matěj Štěpán (junioři, -68 kg) a Vojtěch Boháč (muži U21, – 67 kg). 

    „Vysoká konkurence, výborně připravení Ukrajinci a Holanďané,“ tak hodnotí soutěž trenér Lukáš Honzík. „Pro naše závodníky byla velmi přínosná, ti nejmladší sbírali vůbec své první zkušenosti na turnaji s tak vysokou mezinárodní úrovní. Zároveň nám ukázala rezervy, na kterých budeme v následujících měsících pracovat. Věřím, že se za rok vrátíme a „urveme“ i nějaký kousek zlata,“ uzavírá trenér Gryfu.

    Část týmu zůstala v Ústí až do neděle, protože se tu konalo 2. kolo Ústecké regionální ligy družstev. Tady si na výsledky budeme muset počkat až do 20. května, na kdy je naplánováno třetí – finálové – kolo.