• GRYF – rodinný turistický výlet

 • Pozdní květen bývá dobrým časem na pěkný výlet. Letos jsem vybral trasu, která vede oblastí pískovcových skal. Délka trasy je cca 14 km, ale příroda opravdu stojí za to. Vyrazíme z Liberce vlakem směr Česká Lípa v sobotu 26. května. Sraz bude v Liberci na hlavním nádraží ČD v 8:40, protože v 8:58 už nám jede vlak do Rynoltic. Pěší pochod začneme v Rynolticích hned po příjezdu v 9:34.

    

  Na začátku cesty půjdeme do kopce, děti budou ještě plné energie. Přes vyhlídku Popova skála sejdeme do Hrádku nad Nisou. Po cestě si uděláme přestávky na odpočinek a soutěže, takže nemusíte mít obavy, že budeme nějak šíleně pospíchat. Chceme si to užít, tempo přizpůsobíme. Odhadem je to 4,5 hodiny cesty chůze a hodinku na přestávky. Pohodovou chůzí, včetně přestávek můžeme být za 5,5 hodiny v Hrádku. Vlaky z Hrádku odjíždějí v 15.02 (v Liberci 15:24), nebo v 15:32 (v Liberci 15:55), nebo v nejhorším v 16:57 (v Liberci 17:15). Na cestu si nezapomeňte vzít pohodlné turistické boty, pití, svačinu, případně něco na doplnění energie.

  Kdo se zúčastní, toho chci poprosit aby se přihlásil na Doodle, zkusíme hromadnou jízdenku na cestu tam (pro přihlášené do pondělního večera tj. 21.5.), na cestu zpět si platí každý sám, dopravce to nepodporuje. Děkuji,  https://doodle.com/poll/xvrums7dqvz3xxfr

  Kdo si bude chtít prohlédnout trasu na turistických mapách Seznamu, tady je odkaz https://mapy.cz/s/2E8WT .

  Budeme se těšit na viděnou.

  Pořádá: Karate GRYF Liberec