• Z Loun vezeme do Liberce 23 medailí

 • Celkem 23 medailí a k tomu stříbro pro 2. nejúspěšnější klub turnaje! Gryf Liberec opět bodoval, tentokrát ve 2. kole Ústeckého regionálního poháru, který se uskutečnil v sobotu 2. června v Lounech.

  V disciplíně kata zazářila hlavně starší žákyně Míša Vaškovská, která si svými vyrovnanými výkony řekla o příčku nejvyšší. Další zlato bral z mladších žáků Antonín Chudoba, bronz pak v kategorii starších žákyň Eliška Fibichová. Další katařskou medaili – stříbrnou – přidal i kata tým starších žáků ve složení David Vedral, Marek Frinta a Filip Flajšinger.

  V kumite byla medailová sklizeň ještě bohatší: 6 zlatých, 9 stříbrných a 4 bronzové. Zde je výčet těch, kdo se o ně zasloužili:

  1. místo: Míša Vaškovská, Marek Frinta, Nikola Radostová, Lukáš Cyprián, Nikola Šímová, Jakub Thoma

  2. místo: Vojta Boháč, Marek Boura, Fanda Chudoba, Tomáš Dittrich, Filip Flajšinger, Eliška Fibichová, Sofia Mazur, Vašek Chudoba, David Vedral

  3. místo: Antonín Chudoba, Diana Fantová, Jakub Mikule, Jan Thoma

  A jak hodnotí gryfácké výkony trenér Filip Dittrich?

  „Moc se mi líbila Míša Vaškovská, které se podařilo ve finále zápas otočit a nakonec vyhrát. A pak se také dobře prali Marek Frinta a Nikola Radostová. Oba vyhráli i díky tomu, že poslouchali pokyny, co mají dělat.“