• Z krajského přeboru v Ústí vezeme 19 medailí

 • Devět zlatých, pět stříbrných a pět bronzových medailí jsme vybojovali na prvních letošních krajských závodech v Ústí nad Labem, které se konaly v sobotu 16. února. Mladí závodníci libereckého karatistického oddílu Gryf si odtud zároveň vezou první důležité body potřebné k nominaci na mistrovství ČR.

  V Ústí se utkalo celkem 166 karatistů z 13 klubů Ústeckého a Libereckého kraje. „Jeden z nejlepších výkonů naší výpravy podal Marek Frinta, který v kumite velmi dobře využil techniky, které trénujeme na trénincích, a proměnil je v cenné body. V eliminacích se probojoval až do finále, kde bohužel podlehl soupeři a obsadil tak druhé místo,“ hodnotí výkony trenér Martin Rethy. „Je vidět, že když se techniky dobře načasují a upraví vzhledem k situaci, funguje to.“

  Nicméně i ostatní členové výpravy podle něj zaslouží pochvalu za odhodlání, nasazení a celkový přístup k turnaji. Svědčí o tom i zisk tolika medailí: 5 z kata a 14 z kumite. „Jelikož se jednalo o první turnaj sezóny, jel jsem jel na závod víceméně bez očekávání a musím říct, že jsem byl v několika případech mile překvapen,“ říká Martin. Nicméně je podle něj stále na čem pracovat. „I přes spoustu nasbíraných kovů máme na svém kontě hodně proher, a právě prohra je to, z čeho bychom měli nejvíce čerpat pro další růst a zlepšování se,“ dodává.

  Kata tým v novém složení

  Svou premiéru měl na závodech kata tým, který se představil v novém složení: Marka Frintu a Davida Vedrala doplnil nově Marek Boura. A hned z toho bylo první místo. „Chlapci mají speciální tréninky a je vidět, že nesou své ovoce. Zlatá medaile je odměnou za odvedené úsilí a motivací do dalších dní, protože hodně práce nás samozřejmě ještě čeká,“ komentuje Martin Rethy.

  Gryf posiluje trenérský tým

  Na turnaji v Ústí se rovněž zaučoval nový trenér: Matěj Štěpán, který letos ukončuje svou závodní činnost a chce se věnovat mládeži. „I jemu patří velká pochvala a poděkování za to, že se odhodlal k tomuto nelehkému a zodpovědnému kroku a chce dál předávat své zkušenosti mladým a začínajícím závodníkům,“ uzavírá Martin.

  A kdo všechno si tedy nakonec z 1. kola Ústeckého regionálního poháru veze medaile? 
  Kata:
  1. místo: Ondřej Blín, Sofia Mazur, kata tým Marek Frinta – David Vedral – Marek Boura
  3. místo: Jan Šourek, Jan Thoma

  Kumite:
  1. místo: Lukáš Cyprián, Sofia Mazur, Marek Boura, Filip Flajšinger, Michaela Vaškovská, Jakub Thoma
  2. místo: Marek Frinta, Ondřej Filip, Maxmilián Křeček, Markéta Křečková, Jan Thoma
  3. místo: Václav Chudoba, Jakub Mikule, Nikola Radostová